Rrëzimet e modeleve në pasarelë: Nga Naomi Campbell tek Bella Hadid!

Rrëzimet e modeleve në pasarelë: Nga Naomi Campbell tek Bella Hadid!

SHARE

Në një pasarelë mund të ndodh gjithçka, që tek shkëlqimi i një modeleje dhe deri tek rrëzimi i saj para një qindra-mijëra spektatorëve. Dhe me siguri përgjatë viteve, rastet e modeleve në pararela nuk kanë qenë të pakta.

Dikush për shkak të takave të larta, një tjetër nga emocionet, dikush për shkak të veshjeve voluminoze apo edhe një çasti ku nuk ndihesh mirë, kanë provuar këto situata të sikletshme. Disa e kanë marrë me sportivitet dhe buzëqeshje duke vazhduar sfilatën, sikurse ishte edhe rasti i Bella Hadid dy ditë më parë, por ka edhe ato që kanë qarë.
Bordo.al ju sjell disa nga këto momente përgjatë viteve, duke nisur nga supermodelja Naomi Campbell në vitin 1993 dhe deri tek rastet e fundit të këtij viti.

Bella Hadid teksa po sfilonte për Michael Kors rrëzohet në pasarelë gjatë javës së modës në Nju Njork, 2016.

bella-hadid

Gjatë javës së modës në Autrali, 2016

australi

Gjatë javës së modës në Nju Jork, 2011

java-e-modes-ne-nju-jork

Sfilata e Maaji Swimwear

sfilata-e-maaji-swimswear

Gjatë French Couture Week 2012, Signapor

french-couture-week

Java e modës në Nju Jork, 2015

new-york-2015

Java e modës në Londër, 2016

java-e-modes-ne-londer

Gjatë prezantimit të koleksioneve të Bottega-Veneta vjeshtë-dimër 2012-2013

bottega-veneta

Mercedes-Benz gjatë javës së modës në Kinë, 2013

mercedes-benz

Elie Saab haute couture pranverë-verë 2014

elie-saab

Gjatë javës së modës në Londër, ku po prezantoheshin koleksionet vjeshtë-dimër 2013-2014

londer-vjeshte-dimer

Gjatë javës së modës në Lisbon, prezantimi i koleksioneve vjeshtë-dimër 2013-2014

lisbon-fashion-week

Mercedes-Benz, Java e modës në Kinë, koleksionet vjeshtë-dimër 2013-2014

mercedez-benz-fall-winter

Java e modës në Ukrahinë

java-e-modes-ne-ukrahine

Christian Dior, 2008

christian-dior

Gjatë prezantimit të koleksioneve vjeshtë-dimër 2009-2010 të Herve Leger

herve-leger

Naomi Campbell, Vivienne Westwood, vjeshtë 1993

naomi