Llorente dëshiron kalimin te Chelsea, por me një kusht

Llorente dëshiron kalimin te Chelsea, por me një kusht

SHARE

Raportohet se Fernando Llorente është gati të kalon te Chelsea pasi kohë më parë i kishte premtuar Antonio Contes.

Sipas The Telegraph sulmuesi spanjoll që është aktualisht pjesë e Swanseas dëshiron të jetë pjesë e Bluve, por ka një kërkesë.

Ai lëviz nga ‘Liberty Stadium’ vetëm nëse Conte i premton se do të jetë sulmues i dytë në Stamford Bridge.

Ai mund të shkëmbehet në janar me Michy Batshuayin, por deri më tani kjo mundësi nuk është diskutuar.

Lorente dhe Conte ishe bashkë te Juventusi.