Kryeministri Haradinaj pret presidentin Slloven Pahot (Video)

Kryeministri Haradinaj pret presidentin Slloven Pahot (Video)

SHARE

Kryeministri Ramush Haradinaj ka pritur presidentin slloven Borut Pahot. Presidenti slloven është pritur me gardë shtetërore . Në këto momente është duke u zhvilluar takimi mes kryeministrit Haradinaj dhe presidentit Paho, shkruan Gazeta Monitor.

Ndryshe gjatë ditës së sotme në Kuvendin e Kosovës është mbajtur një seancë solemne në nder të presidentit Slloven. Pahot në këtë seancë tha se Kosovë duhet ta gjej rrugën drejt normalizimit të marëdhënieveme vendet fqinjë/Gazeta Monitor