Tech/Kino

Tech/Kino

Prezantohet modeli i ri Ford Ranger

Gjiganti i makinave, Ford ka prezantuar në shoun e automobilave “Detroit Auto Shoë” makinën më të re “Ford Ranger”, raporton Cnet që i sjell...

Shpërthen iPhone X-i parë, lëndohen 7 persona

Kohët e fundit ka ndodhur një incident mjaft serioz në një dyqan të Apple, në Kairo. Një punonjës deri sa po rregullonte një Iphone X,...

Mark Zuckerberg: Ja se si të përdorim Facebook për t’u ndier...

Mediat sociale dëshirojnë të përmirësojë mirëqenien e përdoruesve. Kështu thotë Mark Zuckerberg, miliarderi titan i teknologjisë që krijoi mediat shoqërore. Kur e përdorni Facebook për të...

General Motors do të sjellë një makinë në 2019 pa timon

Prodhuesi i automjeteve amerikane dëshiron të sjellë nga makina të vetëshitëse të vitit të ardhshëm pa timon dhe pedale në disa qytete amerikane për...

Kosova pranohet në Eurovizion

Ndonëse Kosova ende nuk mund të jetë pjesë e festivalit europian të muzikës, tashmë zyrtarisht, nëpërmjet Innovation Centre Kosovo (ICK) është pjesë e Startup...

Me këtë ndryshim, Facebook nuk do të jetë siç jemi mësuar...

“Facebook” ka vendosur të ndryshojë radikalisht mënyrën e funksionit të postimeve në këtë platformë, duke bërë që postimet nga bizneset, markat apo mediat të...

Fotot e para të BMW Seria 8 [FOTO]

BMW planifikon që shumë shpejt të nxjerr në treg serinë e rilindur 8, transmeton Express. Bimmerpost ka publikuar foto jo zyrtare të BMW Seria...

WhatsApp arrinë rekord të madh, 75 miliardë mesazhe në një vit

WhatsApp vazhdon të rritet me të madhe si rrjet. Kompania ka njoftuar se vetëm në vitin 2017 janë dërguar plot 75 miliardë mesazhe. Ky numër...

Kjo është kafiteria në Kosovë ku mund të paguani me Bitcoin

Institucionet financiare e bankare të Kosovës nuk kanë rregulla dhe ligje për përdorimin e valutës digjitale Bitcoin, megjithatë, ka vende edhe në Ferizaj, ku...

Shikoni me sa lehtësi Bugatti Chiron arrin shpejtësinë 325 km/h [VIDEO]

Do të habiteni se sa shpejt përshpejton kjo veturë. Si pasardhës i Veyron, Bugatti Chiron vjen me motor 8.0-litër W16 i cili prodhon 1,500 KF,...

CEO zbulon pse Ripple do ta zë Bitcoin’in

Bitcoin po përballet me konkurrencë të ashpër nga rivali Ripple. Bitcoin së shpejti do të arrihet nga Ripple, kriptovaluta që pritet të ketë rritje të vazhdueshme. Ndërsa...