Rajoni

Rajoni

Merr formë raketa që do të dërgojë njerëz në Mars

E NASA po punon që të dërgojë në të ardhmen sa më tepër njerëz, si në hënë ashtu edhe në Mars. E drejt këtij...

Dëshmon vajza e badigardit shqiptar të ekzekutuar në Gjermani: E vranë...

Detaje të reja dalin në dritë nga vrasja e bodigardit shqiptar në Gjermani.  Ngjarja në fjalë ndodhi më 9 janar 2017në mes të qytetit Viselhövede,...

Moska kritikon përpjekjet për rihapjen e hetimeve për sulmet kimike në...

Rusia kritikoi sot përpjekjet, duke i quajtur krejtësisht të palogjikshme për të hedhur përgjegjësitë e sulmit kimik në Siri mbi regjimin e Damaskut, duke...

Lanë fëmijët e mitur në Itali dhe u kthyen, procedohen dy...

Policia Kufitare e Rinasit ka proceduar penalisht dy persona pasi kanë braktisur fëmijët e tyre të mitur në shtetin fqinj, Itali. Nga Specialistët për Hetimin...

Senatori amerikan Ben Cardin: E kemi lënë Ballkanin në duar të...

Senatori demokrat i Shteteve të Bashkuara, Ben Cardin, në një intervistë për Shërbimin e Ballkanit të Radios Evropa e Lirë thotë se rajoni i...

Panik në avionin nga Stambolli, pati pasagjerë që u alivanosën

Momente paniku kanë kaluar pasagjerët e fluturimit me avion nga Stambolli për në Tiranë, mbrëmjen e djeshme. Avioni i nisur nga aeroporti “Sabiha Gokcen” në...

Mediat ndërkombëtare: Ndërtuesi i aeroportit të Vlorës i afërt me Erdoganin

Konsorciumi turk që ka paraqitur ofertën për të ndërtuar Aeroportin e Vlorës është i njëjti që po ndërton aeroportin më të madh në botë,...

Gjatë aterrimit panë “ferrin” më sy, pasagjeret fitojnë ajro-fobine! (Video)

Avioni i kompanisë Eurowings i cili njihet për biletat e lira, ka pasur një aterrim aq të dhunshëm në aeroportin e Duseldorfit, sa që...

Tirana kërkon nga Maqedonia të dënojë thirrjet raciste kundër shqiptarëve

Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme në Shqipër ka reaguar për mbishkrimet raciste dhe gjuhën e urrejtjes kundër shqiptarëve në Maqedoni. Në një deklaratë...

Tetë të vdekur nga stuhia në Gjermani, miliona euro dëme

Autoritetet në Gjermani kanë bërë të ditur se stuhia e fundit që ka përfshirë pjesën veriore të këtij vendi, ka lënë të vdekur së...

Zgjedhjet presidenciale në Mal të Zi më 15 prill

Kryetari i Parlamentit të Malit të Zi, Ivan Brajoviq, ka shpallur sot se më 15 prill do të mbahen zgjedhjet presidenciale, ndërsa rundi i...