Rajoni

Rajoni

SHBA merr vendimin e radhës kundër Koresë së Veriut

Presidenti amerikan Donald Trump thotë se SHBA është duke përcaktuar Korenë e Veriut si sponsor shtetëror të terrorizmit, çka do të shkaktojë sanksione të...

SHBA’të ndihmojnë Kosovën në luftimin e korrupsionit

Kosova është përfituese e një granti prej 49 milionë dollarëve amerikanë, në kuadër të programit Sfidat e Mijëvjeçarit. Përmes tij, synohet të zhvillohet një...

Arrestime masive nëpër Serbi! Mbi 90 persona përfundojnë në pranga

Pjesëtarët e Ministrisë së brendshme të Serbisë, në disa aksione të ndara për luftimin e krimit dhe korrupsionit në territorin e Republikës së Serbisë...

Mlladiq mund të dënohet me burgim të përjetshëm

Tribunali Ndërkombëtar për Krime në ish-Jugosllavi, pritet të japë vendimin më 22 nëntor për Ratko Mlladiqin. Mlladiq, ish-udhëheqës i forcave serbe të Bosnjës përballet...

Kjo i bëri vaki shqiptarit që shpëtoi foshnjën zvicerane që ra...

Të premten e 17 nëntorit 2017, u zhvillua në Zvicër aktiviteti tradicional i ndarjes së çmimit për guxim qytetar që e ndan revista “Beobachter”. Çmimi...

Joshte vajza të ndrojtura në rrjetet sociale, më pas i vriste...

I ftohtë dhe shumë pak i shoqërueshëm, por që pas kësaj natyre fshihte një sekret të tmerrshëm. 27-vjeçari japonez Takahiro Shiraishi, ishte transferuar në...

Borë e madhe në këtë shtet, shënohen mbi 250 aksidente

Rusia dhe Ukraina janë goditur nga një stuhi e madhe dëbore, e cila duke se shkaktuar kaos dhe ngrica në pothuajse cdo qytet. Më shumë...

Ky është njeriu që vendos për njohjen e pavarësisë së Kosovës...

Lideri i partisë më të vjetër të boshnjakëve në Kosovë, Numan Balic, ka treguar gjasat dhe procedurat që Bosnja e Hercegovina ta njohë Kosovën...

Tre kosovarë të arrestuar në Gjirokastër

Tre kosovarë janë arrestuar nga Policia e Shtetit në Gjirokastër pasi të njëjtit kanë paraqitur dokumente që dyshohet të jenë të falsifikuara. “Nga shërbimet e...

Brnabiq: Mos kërkoni nga Serbia të zgjedhë në mes BE-së dhe...

Kryeministrja serbe, Ana Brnabiq ka thënë se për Serbinë nuk do të jetë e nevojshme të zgjedhë midis Perëndimit dhe Rusisë. Sipas saj marrëdhëniet me...

Dështojnë negociatat për qeverinë e re në Gjermani, rrugët që mbeten

Liberalët prishën dhe mohuan mundësinë e një koalicioni për të mbështetur qeverinë e ardhshme Merkel. U raportua nga udhëheqësi i tyre, Christian Lindner, i...