A e dini se...

A e dini se...

Kjo rrugë në Francë zhduket dy herë në ditë

“Passage du Gois” është rruga që lidhë Burnëfin me ishullin e Noirmoutierit në Francë. Për shkak të ngritjes së valëve, njerëzit mund të kalojnë përgjatë...

10 mënyra për të motivuar fëmijën që të mësojë

Nëse dëshironi që fëmija juaj të jetë një nxënës i shkëlqyer, mos e kufizoni të mësuarit në muret e klasës. Megjithëse aftësitë që ai po...

Afati i ushqimeve në frigorifer dhe friz

Kuptoni se çfarë duhet të hidhni dhe çka mund të ruani në frigorifer pa frikën që do të prishet. Ushqimin e ngrirë mund ta ruani...

Fëmijët e lindur në dimër kanë mushkëri më të ndjeshme

Profesoresha Cecilie Svanes në Departamentin e Shëndetit Publik Global dhe Kujdesit Parësor në Universitetin e Bergen (UiB) i ka zbuluar së fundi tre faktorët...

Duhanpirës mos e humbni këtë video: Ja çka u bën një...

Të gjithë e dimë që duhanpirja është e dëmshme për shëndetin, megjithatë, kur je i varur, duket si e pamundur heqja dorë nga ky...

Horoskopi ditor, e premte 22 shtator 2017

Dashi  Sot do zbuloni disa gjëra të reja për partnerin/en tuaj të cilat deri më sot as që i keni ditur. Marrëdhënia në çift do...

E jashtëzakonshme çfarë ka ndodhur në Meksikë:Bota mahnitet me qenin që...

Një qen ka marrë epitetin e heroit pasi ka marrë pjesë në kërkimin e të mbijetuarve pas tërmetit shkatërrues që goditi Meksikën.   Qeni me emrin...

Harroni shkallët emergjente, kjo mënyrë do të ju shpëtojë nëse bie...

Ky animacion paraqet mënyrën më të e re për t’i shpëtuar zjarrit në ndërtesa dhe bëhet nga një tub i cili hapet duke lejuar...

Kodi “SSSS”: Nëse e keni një të tillë në “lejekalimin” tuaj...

Përveçse me vonesa të mundshme gjatë rrugëtimeve tuaja me aeroplanë, ju mund të ballafaqoheni edhe me probleme të tjera. Njëri ndër ta, përcjell Telegrafi, nëse...

Kuptojeni se çka tregon dylli i veshit për shëndetin e juaj

Dylli i veshit mund të na tregojë shumë gjëra për shëndetin. Mund të mos ju pëlqejë ta shihni por herën e ardhshme që do pastroni...

Horoskopi ditor, e enjte 21 shtator 2017

Dashi Nëse kohët e fundit jeni përballur me një situatë të vështirë në çift, sot do i shikoni gjërat më me qartësi. Situata do fillojë...