Bandat grabisin dy biznese gjatë natës në Sarandë, shpallen në kërkim autorët

Bandat grabisin dy biznese gjatë natës në Sarandë, shpallen në kërkim autorët

SHARE

Dy biznese kanë rënë pre e grabitjeve në qytetin e Sarandës mbrëmjen e djeshme.

Në njërin prej bizneseve në pronësi të 69-vjeçarit K.P. është grabitur një televizor ndërsa në biznesin tjetër po në lagjen nr.4 të Sarandës është grabitur një sasi lekësh.

Komisariati i Policisë Sarandë Më datë 12.09.2017, gjatë natës, në lagjen nr. 4, është vjedhur me thyerje, lokali në pronësi të shtetasit K.P vjeç 69, banues në Sarandë, ku kanë marrë 1 televizor. Punohet për identifikimin dhe kapjen e autorit.

Neni 134 i Kodit Penal. Më datë 12.09.2017, gjatë natës, në lagjen nr. 4, është vjedhur me thyerje dyqani i shtetasit H.A, vjeç  51, banues në Sarandë, ku kanë marrë nje sasi lekesh.

Punohet për identifikimin dhe kapjen e autorit. Neni 134 i Kodit Penal.