Thursday, January 19, 2017
Autorët Postet nga GazetaMonitor

GazetaMonitor

6447 Postet 0 Komentet

Thaçi i jep merita vetës: Po të mos isha unë treni...

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka thënë se po të mos ishte ai, treni ilegal i Serbisë do të futej në Kosovë. I pyetur direkt...

Për videon reagon Policia e Kosovës: Nuk janë policët tanë që...

Policia e Kosovës ka sqaruar se një video e publikuar sot në mbrëmje, fillimisht në rrjetet sociale e më pas edhe në disa media,...

Sulmuesi i Kosovës shënon supergol ndaj Fenerbahces

Vedat Muriqi ka shënuar gol të bukur ndaj skuadrës së madhe turke Fenerbahce. Sulmuesi i Kosovës, Vedat Muriqi ka shënuar gol për skuadrën e tij...

Zhvillimet e fundit në Veri – takohen KFOR’i dhe Ushtria serbe

Një takim ndërmjet komandantit të KFOR'it dhe komandantit të Ushtrisë serbe pritet të zhvillohet, ku temë e bisedimeve pritet të jenë zhvillimet pas ndalimit...

Ja çfarë thonë serbët e Kosovës për trenin serb në Kosovë

Acarimi i raporteve në mes Beogradit dhe Prishtinës, shkaku i trenit “rus”, sipas mediave serbe, ka shkaktuar tensione shtesë tek serbët e Kosovës. “Ne...

A po e imiton Rugovën – presidenti Thaçi dhe a do...

Presidenti Hashim Thaçi, në emisionin “Komiteti”, ka treguar nëse ai po ndjek hapat e ish-Presidentit Ibrahim Rugova. Thaçi ka thënë se takimet e tij me...

“S’ka zgjedhje pa Ramush Haradinajn”

Shefi i Grupit Parlamentar të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Pal Lekaj, ka thënë se prej faktorit politik në Kosovë mundet të pritet gjithçka,...

Tronditje ekonomike që duhet të presim në 2017’ën

Tronditjet politike të 2016-s i kanë dhënë fund të menduarit tradicional në lidhje me ekonominë botërore dhe, në mënyrë ironike, kanë ndriçuar perspektivën. Pritshmëria se...

Koci: Nuk është e drejtë që në Speciale të gjykohen vetëm...

Avokati Arianit Koci thotë se nuk gjen shpjegim juridik në Gjykatën Speciale. Sipas tij, nuk është e drejtë që të gjykohet vetëm njëra palë. “Jam...

“Serbia pretendon ta gjykojë Haradinajn për raste që nuk janë gjykuar...

Kreu i AAK-së, Ramush Haradinaj akuzohet sipas Serbisë për disa raste të cilat nuk janë gjykuar nga Tribunali i Hagës. Avokati Arianit Koci në Rubikon...

Plani i Arbën Xhaferit për shqiptarët e Maqedonisë

Objektivat kryesorë janë: Çështjet e identitetit; Unifikimi i standardeve kombëtare, Demokracia, Ekonomia, Arsimi, Barazia gjinore, Shekularizmi, të drejtat njerëzore, Gjyqësori, Sporti, Ndërveprimi, Rinia. Qëllimi parësor...