Autorët Postet nga GazetaMonitor

GazetaMonitor

9720 Postet 0 Komentet

“Këta muaj pa Astritin, e kam kuptuar që tërë jetën do...

Sekretari organizativ i Lëvizjes Vetëvendosje, Dardan Molliqaj me rastin e ditëlindjes së 27 të Astrit Deharit që humbi jetën në qendrën e paraburgimit në...

Gjysmë-vëllai i liderit të Koresë së Veriut, vdiq për më pak...

Kim Jong-nam, gjysmë-vëllai i liderit të Koresë së Veriut Kim Jong-un ka vdekur brenda 15 deri në 20 minutash pasi që ishte helmuar me...

Nëna kineze vesh vajzën e saj me veshje kombëtare shqipëtare (Foto)

Fotografja e njohur me prejardhje kineze, Laura Izumikawa, njihet me fotografitë që ajo i realizon duke i pasqyruar veshjet e ndryshme të botës. Personazh gjithmonë...

2 hebrenj sulmohen me sharrë hekuri

Dy hebrenj vëllezër janë sulmuar me sharrë hekuri në Paris, si dhe janë quajtur “hebrenj të fëlliqur”. Vëllezërit, të moshës 17 dhe 29-vjeçe, kanë thënë...

Del në sipërfaqe trupi i pajetë i 47 vjeçarit, i mbytur...

Ka dalë pas 20 ditësh në sipërfaqen e lumit trupi i pajetë i 47 vjeçarit, Jani Vrushaj. 47 vjeçari i cili sapo ishte kthyer...

Vaji i shëndetit

Një lugë çaji nga ky ushqim parandalon kancerin, ul tensionin e gjakut dhe lufton rrudhat. E dini që vaji i ullirit vjen me një seri...

Ministri Krasniqi po merr pjesë në Sallonin e Bujqësisë në Francë

Ministri i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Memli Krasniqi, po merr pjesë në sesionin e 54-të të Sallonit të Bujqësisë, një prej panaireve më...

“Shpëton” Munishi, por nuk e kishte ndërmend dorëheqjen

Ismet Munishi ka folur pas ndeshjes për “Super Sport Kosovën”, duke treguar gëzimin e këtij barazimi. Pyetja e parë sigurisht ishte për dorëheqjen që e...

Atletico Madrid – Barcelona, formacionet zyrtare (FOTO)

Atletico e pret Barcelonën  në ‘Vicente Calderon’, në ndeshjen e vlefshme për xhiron e 24-të të La Ligas. Ndeshja nis me fillim nga ora 16.15,...

Aeroplanët sirianë e bombardojnë lagjen e kontrolluar nga rebelët në qendër...

Aktivistët opozitarë në Siri thonë se aeroplanët luftarakë të Qeverisë siriane janë duke e bombarduar lagjen e kontrolluar nga rebelët në qendër të qytetit...

Vendosni një pikë mjaltë në kërthizë dhe shihni çfarë i ndodh...

Vendosja e një pike mjalti para gjumit në kërthize (dhe nëse dëshiron i shton një pikë zenxhebil) duke e izoluar me një likoplast për...