Autorët Postet nga Monitor2

Monitor2

1738 Postet 0 Komentet

Tillerson thotë se Amerika vazhdon të shpresojë tek diplomacia për çështjen...

SHBA-ja vazhdon shpresojë tek diplomacia për të zgjidhur krizën me Korenë e Veriut, që u vendos sot në listën e zezë amerikane të shteteve...

Reagon Çun Lajçi: Bubulina vdiq n’prehrin e nanës së saj

E bija e Çun Lajçit ka ndërruar jetë ditën e djeshme. Me anë të një statusi në Facebook, Lajçi ka kritikuar mediat për dezinformata, shkruan...

Haliti: Qëndrimi i gjatë i PDK’së në pushtet ndikoi në rezultat

Anëtari i Kryesisë së Partisë Demokratike të Kosovës, Xhavit Haliti, ka thënë se propaganda e madhe kundër PDK’së dhe të qenit gjatë në pushtet...

Ronaldo në kërkim të një tjetër rekordi historik në Champions

Ronaldo mund të bëhet lojtari i parë ndonjëherë që shënon 17 gola në një vit kalendarik në Champions. Cristiano Ronaldo do të tentojë të thyejë...

Merkel parapëlqen zgjedhje të reja, pas dështimit të bisedimeve për formimin...

Kancelarja gjermane, Angela Merkel, tha se preferon zgjedhje të reja, pas dështimit të bisedimeve për formimin e koalicionit qeverisës. Ajo po ashtu tha se nuk...

Çdo i dhjeti refugjat i dëbuar nga Luksemburgu, kosovar

Çdo i dhjeti refugjat i vendosur në qendrën e grumbullimit të refugjatëve për riatdhesim në Luksemburg, ose gjithsej 185 sish, është shtetas kosovar. Kështu...

Për shkak të vizës, Sadiku nuk merr pjesë në Botëror

Boksieres kosovare, Donjeta Sadiku, i është mohuar pjesëmarrja në Kampionatin Botëror të boksit në Indi për shkak se India nuk e njeh Kosovën dhe...

Çfarë të hamë e çfarë jo për ta ngadalësuar procesin e...

Debbie Thomas njihet për suksesin e saj sa i përket kujdesit të lëkurës. Ajo ka punuar me shumë yje të njohura, dhe ndonëse kujdesi i...

Sherr mes shqiptarëve në Francë, njëri plagoset rëndë me thikë

Një shqiptar është plagosur gjashtë herë më thikë në Montpellier në Francës. Sipas mediave vendase, policia arrestoi autorin e krimit, i cili raportohet se është...

Pacolli: Votat e AKR-së e ndihmuan Shpendin të jetë në epërsi

Ish- kandidati i AKR-së për kryetar të Prishtinës, Selim Pacolli konsideron se elektorati i partisë së tij dukshëm i kanë ndihmuar Shpend Ahmetit të...

Shokon Aurela Hoxha: Kam lindur pa…

Aurela Hoxha është gjithmonë e rezervuar kur është fjala për jetën private dhe sa herë ka pyetje të tilla në intervista, modelja e njohur...