Autorët Postet nga GazetaMonitor.

GazetaMonitor.

57146 Postet 0 Komentet

Dërgohet në mbajtje një i mitur, u përfshi në një përleshje...

Në rrugën “Xheladin Kurbaliu” në  Gjilan janë arrestuar dy të persona, njëri i moshës së mitur, pasi që të njëjtit ishin përleshur në mes...

Përse burrat nuk i mbajnë mend datat e përvjetorëve?

Sipas një studimi të Universitetit Trondheim në Norvegji, i kryer nga Prof. Jostein Holmen, në një kampion prej 37 mijë personash, burrat janë të...

Vetëm diçka është më e pistë se sfungjeri i enëve… dhe...

Një studim konfirmon dendësinë e habitshme të mikrobeve në sfungjerin e enëve. Ta lash nuk është zgjidhje, bakteret kthehen më rezistentë e më të...

Kocijancic: Procesi i ratifikimit të marrëveshjes së demarkacionit duhet të vazhdojë

Ratifikimi i  marrëveshjes për Demarkacionin me Malin e Zi dhe luftimi i krimit të organizuar, janë vetëm dy nga kriteret më të rëndësishme, që...

10 problemet që vetëm një beqare mund t’i kuptojë

Të qënit beqar për disa persona është argëtim. Ndërsa për disa të tjerë është problemi më i madh që kanë në jetën e tyre....

Nëse shikoni këtë vizë të bardhë tek mishi i pulës, mendohuni...

Trupi njerëzor konsumon mish më shumë se kurrë, sepse mishi i pulës është një burim i njohur i proteinave.  Por duhet të dini diçka. Gjithnjë...

Hodhi uthull në një fetë buke dhe zbuloi një truk që...

Uthulla është padyshim një nga përbërësit më të dobishëm që gjendet në kuzhinë. Por, me disa hile të vogla ju mund ta përdorni atë...

31-vjeçari shqiptar në arrest shtëpie: S’ ka kush të më...

Çuditë nuk kanë të sosur! Një 31-vjeçar nga Pogradeci është lënë në arrest shtëpie nga gjykata. Deri këtu nuk ka asgjë të çuditshme, por...

Edi Rama e Blendi Fevziu ndërrojnë rolet (VIDEO)

Të gjithë prisnin që i intervistuari do të ishte kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, por nuk ndodhi ashtu, kësaj radhe, në karrigen e të...

Kjo është marrëveshja e nënshkruar për ndarjen e ministrive (DOKUMENT)

Këtu e keni listën përfundimtare të ministrive që do t’i takojnë partive të ndryshme. PDK si partia më e madhe do t’i ketë 6 ministri...

Nëse ruani marrëdhënie miqësore me ish partnerin mund të tregojë se...

Ekspertët e psikologjisë, prej vitesh kanë analizuar tipare të personalitetit të njerëzve për të zbuluar më shumë për anët  tyre të errëta. Anë të...