Autorët Postet nga Gazeta Monitor 1

Gazeta Monitor 1

12258 Postet 0 Komentet

Ellen DeGeneres humb babain: Më pranoi ashtu si jam

Pa asnjë mëdyshje mund të themi se Ellen DeGeneres është moderatorja më e dashur për publikun Drejtuesja e programit “Ellen DeGeneres Show” në emisionin e...

Të dorëhequrit nuk marrin pjesë në prezantimin e platformës së Kurtit

Në sallën e Kuqe në Prishtinë, janë mbledhur anëtarë e aktivistë të Lëvizjes Vetëvendosje, të cilëve pritet t’u drejtohet kandidati për kryetar të kësaj...

Stresi martesë sekrete me Keisin, detajet e dasmës private në ishullin...

Keisi është vajza nga Tirana që studion në Kanada, që duket se i ka rrëmbyer zemrën një “bad boy” si Arkimed Lushaj, i cili...

Presidenti kërkon propozime për personalitete që meritojnë të dekorohen me Medaljen...

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, u ka bërë thirrje qytetarëve që edhe ata të propozojnë personalitete të ndryshme me Medaljen Presidenciale Jubilare...

“Do të dëshiroja që Neymar të ishte ende në Barcelonë”

​Rakitic do të dëshironte që ta kishte Neymarin ende te Barcelona. Pavarësisht se Neymari nuk është duke i munguar aspak Barcelonës, këtë e tregon më...

Banoret e konviktit i argëtojnë kolegët – vallëzojnë në mes të...

Disa banore të konviktit në Prishtinë kanë dhënë “shfaqje” falas për kolegët e tyre, përderisa kanë vallëzuar në të brendshme në orët e vona...

Kadri Veseli prapë zotohet para amerikanëve se nuk e zhbëjnë Specialen

Kryeparlamentari Kadri Veseli takon Ambasadorin Delaëie, rikonfirmon qëndrimin për Gjykatën Speciale Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka zhvilluar sot një takim me Ambasadorin...

BSPK-ja e pakënaqur me rritjen nga Qeveria

Pas vendimit të qeverisë për rritjen e pagave prej 4 për qind ka reaguar Bashkimi i Sindikatave të Pavarura të Kosovës. Përmes një komunikate, BSPK-ja...

Shpërthimi me tritol në Shkodër, 7 të plagosur, 2 me urgjencë...

Mesditën e sotme një shpërthim tritoli tronditi qytetin e Shkodrës. Ndonëse ende nuk ka një njoftim zyrtar nga ana e policisë, mësohet se një sasi...

Xhavit Haliti kërkon të zbardhen pretendimet e Mehmetit dhe të dënohen...

Tri familje nga rajoni i Dukagjinit, Zemaj, Tolaj dhe Haklaj, familjarët e të cilave janë vrarë në fillim të dekadës së kaluar në rrethana...

Adoleshentët hanë detergjentin, si pjesë e sfidës që është përhapur së...

Autoritet e sigurisë në Floridë të Shteteve të Bashkuara, janë të shqetësuar me sfidën e fundit që është përhapur te adoleshentët, ku kërkohet të...