Thursday, January 19, 2017
Autorët Postet nga GazetaMonitor

GazetaMonitor

3637 Postet 0 Komentet

Lufta e Dytë e Ali Ahmetit

Shkruan: ALFRED LELA Kryetari i BDI-së, Ali Ahmeti, po shfaqet këmbëngulës në negociatat me liderin e VMRNO-DPMNE Nikola Gruevski, nga të cilat do të përcaktohet, ka...

Skivi: Ja e vërteta e ofendimit ndaj Ledrit (Video)

Duket se nuk do të kenë ndonjëherë të mbaruar “skandalet” rreth ish dyshes së hip hop-it, Skivi dhe Ledri Vula. Teksa ka qenë i ftuar...

Zyrtare: Përforcohet Sigal Prishtina (FOTO)

Cameron Forte dhe Curtis Lee Davis janë basketbollistët më të ri të KB Sigal Prishtinës. Cameron Forte eshtë 23 vjeçar i gjatë 201 cm dhe...

Savashi martohet për të dytën herë (Video)

Aktori Murat Yildirim i njohur për publikun shqiptar si Savashi, pasi kurorëzoi në martesë lidhjen e tij me marokenen Imane El-Bani, ai tani po...

Paraburgim të Dyshuarve për Detyrim prej 500.000 Eurove

Dy të dyshuarve për kërkim me detyrim të 500 mijë eurove nga një kompani turistike u është caktuar paraburgimi prej 30 ditësh.  Gjykata Themelore në...

E pabesueshme! Do harroni mënyrat klasike të parkimit të veturave, atyre...

Në jetën dinamike që e bëjmë çdo ditë, në punët e shpejta që duhet të kryejmë, “shoku” i pandashëm  e që na bënë shoqëri...

Sindikata e Policisë së Kosovës reagon pas projektligjit për pagat: Punonjëse...

Sindikata e Policisë së Kosovës përmes një komunikata për medie ka shprehur pakënaqësitë e anëtarëve të saj dhe të gjithë punonjësve të Policisë përkitazi...

Vuçiq në Davos: I kam kontaktuar shqiptarët, do t’i zgjidhim problemet

Kryemistri i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka thënë se ka kontaktuar me autoritetet në Kosovë për problemet e fundit në mes të Beogradit dhe Prishtinës Kryeministri...

5 milionë euro nga Austria për ujësjellësin në disa fshatra të...

Kryetari i Komunës së Ferizajt Muharrem Svarqa dhe përfaqësues të kompanisë austriake për teknologjinë e ujit “Strabag AG” nga Vjena, nënshkruan sot kontratën për...

Nesër në Kuvend shqyrtohet projektligji për legalizimin e armëve

Kuvendi i Kosovës, në seancën e së enjtes, që nis në orën 10, do të ketë në rend dite 9 pika diskutimi. Në mesin e...

Njihuni me 7 bishat që po çmendin shkencëtarët

Të gjithëve ju pëlqejnë misteret e mira, përrallat relaksuese me kafshë të panjohura që sulmojnë njerëzit që i mbajnë të lidhur ata me to...