Autorët Postet nga GazetaMonitor

GazetaMonitor

11781 Postet 0 Komentet

Kjo është hisja e PDK-së, në Qeverinë Haradinaj (Emrat e ministrave)

Koalicioni i përbërë nga Partia Demokratike e Kosovës, Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës dhe Nisma për Kosovën i formuar para zgjedhjeve të 11 qershorit,...

Kurti e bën një propozim anitkushtetues

Deputeti i lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti ka dhënë një propozim se si të dilet nga bllokimi. Deputeti i Vetëvendosjes propozon që deputetët pjesëmarrës  të...

Edhe Ramë Buja largohet nga PDK, thotë se po degradohet partia

Ish-ministri i Arsimit Shkencës dhe Teknologjisë Ramë Buja, në mbledhjen e kryesisë së Partisë Demokratike të Kosovës e cila është mbajtur sot ka dorëzuar...

Sokol Zogaj lirohet nga QKUK, thotë se brenda javës kthehet në...

​Ushtruesi i detyrës së Drejtorit të Shërbimit Korrektues të Kosovës, Sokol Zogaj, është liruar nga spitali ku ka qenë duke u trajtuar pas plagëve...

80 viktima për tri net në Filipine

Policia ka vrarë 13 persona në Manila, në natën e tretë të një përshkallëzimi të luftës së ashpër kundër drogës dhe krimit, të presidentit...

Sulmohet një shtëpi me granatë dore në Prishtinë (FOTO)

Në orën 8:50 të mëngjesit, në rrugën “Fahri Fazliu” në Prishtinë ka ndodhur një shpërthim. Rastin për klankosova.tv e ka konfirmuar zëdhënësja e policisë për...

Viktima më e re në sulmin e Barcelonës, vajza 3-vjeçare (Foto)

Mediet spanjolle lajmërojnë se vogëlushja tre vjeçe ishte transportuar në spital, ku së shpejti kishte ndërruar jetë. Edhe një vogëlushe gjashtëvjeçare është në spital...

AICo, një korpus i gjuhës shqipe me 100 milionë fjalë

Në ditën e pestë të Seminarit të Gjuhës, Letërsisë dhe Kulturës Shqiptare, është diskutuar për ndërtimin e korpuseve të gjuhëve, me ç’rast profesori Besim...

Përfundon mbledhja e PDK’së, ja çka u diskutua për rreth dy...

Ka përfunduar mbledhja e Kryesisë dhe Këshillit Drejtues të PDK’së, në të cilën ka marrë pjese edhe kreu i partisë Kadri Veseli.  Pas përfundimit të...

Bashkimi emocional pas 3 vjetësh, i fëmijës së rrëmbyer nga ISIS,...

Një djalë 12-vjeçar jazidi është bashkuar me nënën e tij në Kanada tre vjet pasi ishte rrëmbyer nga i ashtuquajturi Shtet Islamik, shkruan BBC.   Emad...

Pse Nëna Tërezë dërgoi lule te varri i diktatorit Enver Hoxha...

Një histori për jetën e Nënë Terezës, per te cilen shumë nuk jane ne dijeni, qe lidhet me vizitën e saj në Shqipëri në...